پرسش های متداول

آیا می توانم محصولات نیوشا را از فروشگاه تهیه کنم؟

خیر. محصولات نیوشا فقط از طریق نمایندگان به فروش می رسند.

چگونه می توانم محصولات نیوشا را تهیه کنم؟

محصولات نیوشا فقط از طریق نمایندگان به فروش می رسند. از طریق صفحه تماس با ما یا شماره تلفن و تلگرام ۰۹۱۷۵۰۰۶۲۹۲ اقدام فرمایید.

می توانید فرم تماس با ما را از مشخصات بدنی و وضعیت کلی خودتان تکمیل نمایید و ارسال کنید تا در اولین فرصت با شما تماس گرفته شود. « کلیه ی محصولات ما در تمام شهرها به قیمت مصرف کننده یعنی همان قیمت درج شده روی کالا به فروش می رسد .

«« نیوشانیک دارای سیستم حمل و نقل سراسری(ندکس) است. پس شما در هر کجای ایران می توانید محصولات ما را دریافت کنید.

««« امکان تسویه حساب، هنگام تحویل سفارش درب منزل هم وجود دارد.

برای راهنمایی درباره ی محصولات با کدام بخش می توان تماس گرفت؟

در صورت نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر، می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.شماره همراه مشاور فروشگاه آقای مکابر ۰۹۱۷۵۰۰۶۲۹۲ذا از طریق فرم تماس با ما کلیک کنید و اطلاعات و درخواست و شماره تماس و ایمیل خودتان را ارسال بفرمایید. تلگرام مشاور فروشگاه نیوشا اینجا کلیک کنید

آیا می توانم سفارش خود را در منزل دریافت و مبلغ آن را تسویه کنم؟

بله. سفارش خود را با انتخاب روش حمل پرداخت در محل ثبت سفارش کنید. پس از ثبت فاکتور در فروشگاه نیوشا، در صورت نیاز با شما تماس می گیریم. در غیر اینصورت سفارش شما سریع بسته بندی و ارسال خواهد شد.

آیا محصولات نیوشا گواهی بهداشت دارند؟

تمام محصولات شرکت، دارای گواهی بهداشت هستند و اطلاعات مربوط به آن روی تمام محصولات درج شده است.

مصرف روزانه ی چند فنجان چای یا دمنوش را توصیه می کنید؟

مطالعات علمی نشان داده اند که مصرف بیش از اندازه ی نوشیدنی های گیاهی (مثل هر ماده ی دیگر) نه فقط نتیجه ی مثبتی به دست نمی دهد بلکه سبب بروز آثار منفی در بدن می شود. محققان، مصرف روزانه ی ۳ تا ۵ فنجان نوشیدنی های گیاهی را توصیه می کنند.

زمان مناسب برای نوشیدن چای چه هنگام است؟

از آنجایی که چای می تواند جذب آهن در بدن را کاهش دهد، بهتر است بین نوشیدن چای و صرف غذا حدود نیم ساعت فاصله باشد.

چه درجه حرارتی برای نگهداری چای سبز مناسب است؟

درجه حرارت ۳۰ درجه و بالاتر برای نگهداری چای مناسب نیست. زمانی که چای در درجه حرارت کم و دور از اکسیژن و نور قرار بگیرد به آسانی فاسد و کهنه نمی شود. به منظور حفظ خواص چای بهتر است این محصول را در درجه حرارت کمتر از ۳۰ درجه سانتیگراد نگهداری کنید.

برای هر چای یا دمنوش کیسه ای چه میزان آب نیاز است؟

پیشنهاد می کنیم برای هر چای کیسه ای ۱۷۰ میلی لیتر آب استفاده شود.

آیا چای و دمنوش حتماً باید در ظرف دردار دم بکشند؟

به دلیل جلوگیری از فرار رایحه و عطر چای و دمنوش و حفظ حرارت آن بهتر است که چای یا دمنوش در ظرف دردار دم بکشد.

چرا چای سبزی که دم می کنم تلخ می شود؟

زمانی که چای سبز خالص در درجه حرارت بسیار بالا و به مدت طولانی دم می کشد تلخ می شود. درجه حرارت آب باید بین ۷۵ تا ۸۵ درجه سانتیگراد و مدت زمان دم کشیدن بین ۳ تا ۵ دقیقه باشد.

طعم و مزه ی بعضی از نوشیدنی ها مطابق ذائقه ام نیست و به دلیل بالا بودن میزان قند خونم نمی توانم آنها را با شکر یا قند مصرف کنم. چه باید بکنم؟

بسته به شرایط فیزیکی و سلامتی تان می توانید زیر نظر پزشک خود، محصولات را به همراه کمی عسل طبیعی یا شکلات تلخ میل کنید. تحقیقات نشان داده اند که افزودن عسل به برخی از نوشیدنی های گیاهی سبب افزایش اثر آنتی اکسیدانی آنها می شود. همچنین می توانید با مشورت با متخصص تغذیه، چند نوع محصول را با هم مخلوط کنید تا هم به طعم و مزه ی جدیدی دست یابید و هم از خواص همه ی آنها بهره مند شوید.

آیا محصولات نیوشا دارویی هستند؟

خیر. محصولات نیوشا مخلوطی از چای ها، گیاهان و ادویه های طبیعی سنتی ایران هستند و در رده ی نوشیدنی های سلامت طبقه بندی می شوند.

در حال حاضر من طبق دستور پزشک دارو مصرف می کنم. آیا مصرف چای و دمنوش برایم مضر است؟

چنانچه دارو مصرف می کنید یا در حال شیمی درمانی هستید حتماً پیش از مصرف نوشیدنی های گیاهی با پزشک خود مشورت کنید.

آیا هیچکدام از چای و دمنوش های نیوشا هستند که مصرف آنها در دوران بارداری و شیردهی مجاز نباشد؟

بهتر است زنان باردار و شیرده پیش از مصرف هر نوع چای و دمنوشی با پزشک خود مشورت کنند. ما مصرف هیچگونه دمنوشی را در زمان بارداری توصیه نمیکنیم. همچنین در زمان شیر دهی هیچگونه چای سبزی را به مشاوره شوندگان پیشنهاد نمی کنیم. کاتالوگ محصولات شرکت حاوی بخشی به نام عوارض جانبی احتمالی است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی عوارض جانبی چای یا دمنوش ها به کاتالوگ آنها مراجعه کنید.

من مشکل بالا بودن قند خون، فشار خون یا کلسترول ندارم. آیا مصرف نوشیدنی هایی که از میزان این شاخص ها می کاهند برایم مشکل ایجاد نمی کند؟

آن گونه که تحقیقات نشان داده اند بسیاری از نوشیدنی هایی که بر شاخص های فشار، قند یا کلسترول خون اثر دارند، مقدار زیاد این شاخص ها را به حالت طبیعی بر می گردانند و اثر سوء بر افراد سالم ندارند. به هر روی، بهتر است اگر نوعی نوشیدنی را برای نخستین بار امتحان می کنید، آن را به مقدار کم و با احتیاط مصرف کنید تا در صورت بروز عوارض احتمالی، مشکل جدی برایتان پیش نیاید.

آیا می توانم در شرایط ناشتا یا وقتی معده ام خالی است چای بنوشم؟

بله. بر اساس پژوهش های انجام شده، جذب کاتچین که یک آنتی اکسیدان مهم و مفید در چای است در حالت ناشتا بیشتر انجام می شود.

 

آیا می توانم برای سرعت بخشیدن به اثر چای و دمنوش ها آن را با فواصل کم و مقدار زیاد مصرف کنم؟

خیر. بر اساس پژوهش های علمی انجام شده، برای دیدن نتیجه ی مصرف نوشیدنی ها به زمان نیاز دارید. این زمان بسته به شرایط فیزیکی و سطح سلامتی هر فرد متفاوت است. به یاد داشته باشید مصرف حاد این نوشیدنی ها برای سلامتی مضر است. نباید آنها را به طور ناگهانی با دوز بالا مصرف کنید بلکه باید به تدریج و در حد متعادل مصرف شوند تا اثر مفیدی بر بدن داشته باشند. به ویژه افراد سالمند باید مصرف این نوشیدنی ها را با دوز کم شروع کنند و به تدریج مقدار آنها را افزایش دهند تا به حد متعادل برسد. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید باید به مصرف چای یا دمنوش ها ادامه دهید تا شاهد بروز اثر مثبت آنها بر سلامتی تان باشید.

چه مقدار چای یا گیاهان دیگر در هر کیسه ی چای وجود دارد؟

هر کیسه، حاوی ۲ گرم و هر کیسه ی هرمی حاوی حدود ۳ گرم محصول است.

شرایط نگهداری چای ها و دمنوش ها چگونه است؟

چای ها و دمنوش ها باید در جای خشک و خنک، دور از اجاق گاز، گرما و نور مستقیم نگهداری شوند. چای باید دور از اکسیژن نگهداری شود تا فرآیند اکسیداسیون در آن انجام نشود. در این فرآیند ویتامین C چای به خصوص چای سبز، سریع تر از کاتچین اکسیده می شود. اکسیده شدن و از بین رفتن ویتامین C و آنتی اکسیدان ها روی رنگ و بوی چای تأثیرگذار است. عامل دیگری که بر تازگی، بو و مزه ی چای اثر می گذارد رطوبت است. به همین دلیل زمانی که چای را در محل مرطوب نگهداری کنید، طعم آن تغییر می کند. پس باید آن را دور از رطوبت و در جای خشک نگهداری کرد.

تاریخ مصرف چای ها و دمنوش ها چند سال است؟

تقریباً ۳ سال

محصولات نیوشا تا چه مدت تازه می مانند؟

پاسخ به این سوال به نوع چای و دمنوش بستگی دارد. چای ها و دمنوش هایی که حاوی تکه های میوه هستند مثل چای سنتی همیشه تازه نمی مانند. برای تازه ماندن چای همیشه بسته بندی محصول را در جای خشک، خنک و دور از نور آفتاب نگهداری کنید.

در بخش شناسنامه ی گیاهان، درباره ی رادیکال های آزاد، التهاب و آنتی اکسیدان ها بسیار صحبت شده است. نقش این مواد در بدن چیست؟

رادیکال های آزاد ترکیباتی متشکل از مولکول اکسیژن با الکترون جفت نشده هستند که آنها را عواملی مثل استرس، افزایش سن، مواجهه با پرتوهای فرابنفش و آلودگی هوا به وجود می آورد. این ترکیبات از نظر شیمیایی بسیار واکنش پذیر و درنتیجه ناپایدارند و سبب بروز التهاب می شوند که دلیل اصلی ابتلا به بسیاری زا بیماری ها است. آنتی اکسیدان ها مواد مغذی و مفیدی در غذاها هستند که باعث خنثی کردن رادیکال های آزاد و ارتقاء سطح سلامتی بدن می شوند.

آیا چای ها و دمنوش ها حاوی شکر و کالری هستند؟

بیشتر چای ها و دمنوش های شرکت فاقد شکر یا کالری هستند. جدول تغذیه ای هر چای در صفحه ی مواد تشکیل دهنده در دسترس است.

در هر فنجان چای چه مقدار کافئین وجود دارد؟

عوامل مختلفی مانند درجه حرارت آب و مدت زمان دم کشیدن، محتوای کافئین را تغییر می دهند. اما به طور متوسط در هر ۱۸۰ میلی لیتر، ۴۰ میلی گرم کافئین وجود دارد.

آیا چای ها و دمنوش های شما عاری از گلوتن هستند؟

محصولات این شرکت فاقد ترکیباتی مثل گندم، چاودار و جو دو سر بوده و به همین دلیل فاقد گلوتن است.

آیا چای ها حاوی لبنیات هستند؟

چای ها و دمنوش های نیوشا فاقد لبنیات (dairy-free) هستند.

کیسه های چای و دمنوش از چه موادی ساخته شده اند؟

کیسه ی دمنوش های هرمی، از الیاف ذرت ساخته شده که به طور کامل تجدیدپذیر هستند. کیسه ی چای ها نیز از الیاف ساخته شده اند.

چای ها و دمنوش ها محصول کدام کشور هستند؟

جنسینگ از کشور کانادا و بخش عمده ای از چای سیاهِ استفاده شده در محصولات نیوشا از بهترین باغ های کشورهای هندوستان و سریلانکا وارد می شوند. سایر دمنوش ها، چای های ترکیبی، ترکیبات، چای سیاه اصیل ایرانی و چای های سبز، محصول داخلی هستند.

آیا امکان مرجوع کردن محصولات وجود دارد؟

بله. با توجه به سیاست مشتری مداری شرکت امکان مرجوع کردن محصولات وجود دارد. بدین منظور، موضوع را با ما در میان بگذارید. در صورت دارا بودن شرایط برگشت محصولات با کسر درصدی از مبلغ محصول سفارش شما مرجوع می گردد.