0609888bdd8f99e9c68040c04cee445a 300x321 - رزماری و تاثیر شگفت انگیز آن بر کاهش وزن

رزماری و تاثیر شگفت انگیز آن بر کاهش وزن

پژوهشی نشان می دهد که رزماری به دلیل توانایی در مهار آنزیم لیپاز منجر به ایجاد حس سیری و کاهش وزن می شود………

تاریخچه ای از رزماری

قرن هاست که از گیاه رزماری به عنوان چاشنی جهت خوش طعم نمودن غذاها و داروی گیاهی برای درمان بیماری ها استفاده می شود. بر اساس مطالعات مرکز تحقیقات نستله، عصاره ی رزماری باعث کاهش وزن در موش های آزمایشگاهی می شود. این خاصیت رزماری احتمالا به دلیل توانایی آن در مهار آنزیم لیپاز است. لیپاز آنزیمی است که باعث شکستن مولکول های چربی می شود. مصرف رزماری باعث ایجاد حس سیری و به تعویق انداختن سرعت هضم چربی ها می شود.

۱-روزانه تا ۳ بار به میزان ۴۰۰ میلی گرم عصاره ی رزماری به صورت قرص، مکمل و یا دمنوش مصرف کنید. پژوهشی نشان می دهد که کارنوسیک اسید رزماری آنزیم لیپاز را مهار می کند و باعث ایجاد حس سیری و کاهش اشتها می شود.

۲-مواد غذایی کم چرب مصرف کنید. اضافه کردن مقادیر مناسب از رزماری به رژیم غذایی و مصرف مواد غذایی کم چرب و کم کالری به کاهش وزن کمک می کند.

۳-حداقل ۴ بار در هفته و هر بار به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کنید. ورزش کالری اضافی را می سوزاند و به کاهش وزن کمک می کند. در کشور آلمان رزماری برای درمان درد مفاصل و بهبود گردش خون تجویز می شود. سلامت مفاصل باعث ایجاد درد کمتری در حین ورزش کردن در بدن می شود.


از دست ندهید:
اثر کاکوتی بر کاهش خطر ابتلا به سرطان معده
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *